Wyrostek Robaczkowy - Portal na temat zapalenie wyrostka robaczkowego. Jak rozpoznać atak wyrostka robaczkowego?

Adenomioza i Endometrioza

Witamy na naszej stronie. Pragniemy zwrócić uwagę, iż Serwis ten nie jest zastępstwem adekwatnej terapii jaką może zapewnić, lekarz ginekolog zajmujący się diagnostyką i leczeniem Adenomiozy. Portal ten można traktować wyłącznie jako pierwszy kontakt z tym zagadnieniem. Autorzy serwisu Adenomioza dołożyli wszelkich starań - aby informacje na nim prezentowane odzwierciedlały obecny stan wiedzy na temat tego zaburzenia.

Dlatego jeżeli podejrzewają Państwo u siebie objawy tej choroby lub u osoby bliskiej, nie należy bagatelizować tego problemu i zgłosić się do specjalisty, który jest przeszkolony i ma odpowiednie kwalifikacje do oceny stanu zdrowia oraz diagnozy endometriozy i adenomiozy.

Aktualności dotyczące Endometriozy

Polskie Stowarzyszenie Endometrioza

Cieszy nasz fakt, że powstało Polskie Stowarzyszenie zajmujące się endometriozą. Jako portal endoendo.pl informujący o tej chorobie - będziemy wspierać działania Polskiego Stowarzyszenia Endometrioza (www.pse.aid.pl) Mamy nadzieję, że dzięki wspólnemu podejściu do problemu - choć trochę poprawi się sytuacja kobiet chorych na endometriozę w Polsce.

Uważamy, że endometrioza powinna zostać uznana za chorobę przewlekłą - ale również leki powinny być refundowane - tym bardziej, że niektóre z nich są refundowane na inne jednostki chorobowe.

Medycyna lek na raka i endometriozę - bez skutków ubocznych

Rzeczpospolita z dn. 18.02.2004: " Medycyna Lek na raka i endometriozę bez skutków ubocznych. Preparat wykorzystywany w terapii raka piersi u kobiet może być efektywną bronią w leczeniu endometriozy - informują amerykańscy naukowcy. Schorzenie to może prowadzić nawet do bezpłodności.

Endometrioza - problem kliniczny i społeczny

Termin "Endometriosis" wprowadził na początku XX wieku Sampson i w chwili obecnej zarówno w literaturze światowej jak i krajowej jest to ogólnie przyjęta nazwa patologii, w której stwierdza się obecność struktur błony śluzowej trzonu macicy poza jej jamą. Polskie określenie tego schorzenia "Gruczolistość" nie przyjęło się do powszechnego zastosowania.

Walka z bólem. Badania w Klinice Niepłodności i Endokrynologii Rozrodu

Walka z bólem. Badania w Klinice Niepłodności i Endokrynologii Rozrodu. W Klinice Niepłodności i Endokrynologii Rozrodu w Ginekologiczno - Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu rozpoczęto badania nad użyciem nowych metod farmakologicznych w leczeniu bólu w przebiegu endometriozy. Badanie to posiada zgodę Komisji Bioetycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.